İPUÇLARI

Blog Sitesi İçin Neler Gerekir?

Bu makalemizde size blog sitesi için neler gerektiği konusunda bilgiler anlatacağız.Adım adım makalemizi takip etmeniz durumunda başarıyla blog sitenizi kurabilirsiniz.

Blog açmaya karar verdiniz ancak nasıl açılacağını “blog sitesi için nelerin gerektiği” konusunda herhangi bir fikire sahip değilsiniz.
Bu konuda  gerekli yönlendirmelerle  size bir blog oluşturalım ve ilk adımı atalım. Dilerseniz Ücretsiz bir şekilde de blog oluşturabilirsiniz.Ücretsiz bloglar çok faydalı olmayacaktır.Biz sizlere Ücretli Blog oluşturmayı anlatacağız.

Adım 1 :  Blog Adı Belirleme ve Blog Adını Kaydetme

Ücretli blog açmak tabiki ücretsiz açmaya göre bir  adım öndedir. O yüzen bu kısımda kendi adınıza kayıtlı; .com veya .net gibi bir uzantıda bitecek blog isimleri ile başlayalım.
İlk önce blog isminizi belirlemeliyiz. Örnek veriyorum; benimblogum.com  alan adı gibi.
Bu isim konusunda karar verdiyseniz şimdi kaydetmek için Alan Adı Kaydet bağlantısını takip edip isminizi oradan sorgulatın ve ismini   kayıt edin.
Domaini   kayıt ettikten sonra domain size ait olacaktır. Her yıl domain ücretini ödemeniz şartıyla devamlı kullanabilirsiniz.

Adım 2 : Hosting  Paketi Satın Alma

Alan adını kayıt ettikten sonra bize bir adet web alanı yani hosting hesabı gerekiyor.Hosting alımı için Limitsiz Hosting bağlantısını takip edip satın alabilirsiniz.Sonrasında dilerseniz firma tarafından kurulum talep edip dilersenizde “cPanel Softaculous WordPress Kurulumu” adlı makalemizi takip edebilirsiniz.

 

Tebrikler. Bloğunuz eğer adımları doğru yaptıysanız hazır konumda.
Hemen yazmaya ve içerik oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close
Close