Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress’te Özel Karakterler Nasıl Eklenir?
#1
WordPress’te özel karakterler kullanmak isteyen fakat bunu nasıl yapacağını bilmeyenler için aşağıda yer alan anlatımlar yeterli olacaktır. Ticari marka ™, telif hakkı ©, kayıt ® veya para birimi karakterlerini anlatımlarla kolayca siz de sitenize ekleyebilirsiniz. 
WordPress’te Özel Karakterler Nasıl Eklenir?
Bu konuda iki farklı yöntemi kullanabilirsiniz. 
1. Yöntem: HTML Kodu Kullanarak Özel Karakter Ekleme 
Bir blog yayını yazdığınızda, WordPress bunu otomatik olarak HTML olarak da arka planda oluşturur. Karakterleri, sembolleri, okları ve daha fazlasını görüntülemek için HTML içinde kullanabileceğiniz özel kodlar olduğu için bu kodları sitenizde yayınlamanız oldukça kolay olacaktır. Örneğin, bir ticari marka ™ sembolü eklemek istiyorsanız ™ telif hakkı © sembolü eklemek istiyorsanız da © kodunu makalenizde kullanabilirsiniz. Bu tip sembollerin kodlarını internette yapacağınız aramalarda kolayca bulabilirsiniz. Düzenleme ekranında HTML kodu ekledikten sonra panelde  ilgili karaktere hemen dönüştürülmez. Ancak, yayınınızı yayınladığınızda veya ön izlemesini yaptığınızda, HTML kodu yerine özel karakteri otomatik olarak görebilirsiniz. HTML olarak; özel karakterler, latin karakterler, matematiksel semboller, para birimleri, bilimsel ölçüm sembolleri gibi bir dizi özel karakter vardır.
2. Yöntem;: Eklenti Kullanarak WordPress'e Özel Karakterler Ekleme
Sürekli özel karakterler eklemeniz gerekiyorsa, HTML kodlarını her seferinde bulmak ve kodlara eklemek zor olabilir. Bunun yerine eklenti kullanmak daha iyi olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey Insert Special Characters eklentisini yüklemek ve etkinleştirmektir. 
Etkinleştirdikten sonra, özel karakterler eklemek istediğiniz yayını veya sayfayı düzenlemeye başlayabilirsiniz. Paragraf blogunun içinde, blok araç çubuğundaki açılır oku tıklayın ve 'Özel karakterler' seçeneğini seçin. Bu, özel karakterlerin görüntülendiği bir açılır pencereyi ekrana taşıyacaktır. Eklemek istediğiniz özel karakteri bulun ve editöre eklemek için sadece tıklayın.
Bu yöntem yalnızca eski düzenleyici WYSIWYG modunda desteklenir. 
“WordPress’te Özel Karakterler Nasıl Eklenir?” konusunda 2 farklı yöntemden uygun bulduğunuzu kullanarak, sitenizi daha farklı gösterebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi