Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress'e Ön Yükleyici Animasyonu Ekleme
#1
WordPress sitesine ön yükleyici yüklemek istediğinizde aşağıda yer alan adımları takip ederek kolayca işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.
Ön yükleyici olarak tanımlanan özel animasyonlar, arka planda sayfa açılana kadar geçen sürede görüntülenmektedir. Kullanıcı deneyiminin geliştirilmesi ve aynı zamanda hemen çıkma oranlarının azaltılması adına etkili olduğu düşünülen ön yükleyicileri WordPress siteminizde kullanabilirsiniz. Ön yükleyici yüklemek isteyen kişiler için dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan bir tanesi site içeriğidir. Çok az resim ve video içeren bir içeriğe sahip sitelerde, sadece metinlerin yüklenmesi çok kısa sürecektir. Bu tip durumlarda ön yükleyici gereksiz kalabilir. Özellikle çok fazla resim ve video gibi karmaşık içeriklere sahip olan web sitelerinde, ön yükleyiciler daha kurtarıcı bir rol üstlenmektedir.

1. Yöntem:  WP Smart Preloader Kullanarak WordPress'e Önyükleyici Ekleme

Çoğu kişi için tercih edilen bu yöntemde, eklenti ile işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek kalmadan eklentiyi kurarak aktif hale getirebilirsiniz. Eklenti için eklenti yükleme bölümü üzerinden yapacağınız arama sonucunda, eklentiyi hemen blogunuza yükleyebilirsiniz.
Ardından Ayarlar bölümünden ulaşacağınız eklenti ayarlarında nasıl bir ön yükleyiciyi kullanmak istediğinizi seçmelisiniz. Aynı zamanda bazı detaylı ayarları yaparak eklentiyi kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. Sadece ana sayfada gösterme ya da tüm sayfalarda gösterme gibi seçenekleriyle site yöneticisine alternatifler sunan eklenti, ücretsizdir ve kısa süre içerisinde de kullanıma hazır hale getirebilmektedir. Ayarları tamamladıktan sonra sitenize giriş yaparak ön yükleyicinin nasıl çalıştığını inceleyebilirsiniz.

Yöntem 2. Preloader Eklentisini Kullanarak WordPress'de Önyükleyici Ekleme
Daha ileri seviye ayarlamalar yapmak ve önyükleyicinize hakim olmak istediğiniz ise preloader olarak adlandırılan eklentiyi kurarak kullanmanız gerekir. Kurulum sonrasında ayarlar bölümünde yapacağınız işlemler ile daha kişisel bir ön yükleyici kullanmaya başlayabilirsiniz.
Ayarlardan yükleme ekranı için kullanmak istediğiniz arka plan rengi ve önyükleyici görüntüsünü seçmeniz gerekmektedir. Eklenti kurulumu sonrasında varsayılan bir animasyon görüntüsü yer alırken farklı animasyonları kullanmak isteyenlere yönelik de özel bir web adresine yönlendirme yapılmaktadır. Bu web adresinden istediğiniz yükleyiciyi indirerek öncelikle sitenize eklemeniz ve ardından bu yükleyicinin bağlantı adresini ilgili alana girmeniz yeterli olacaktır.
Web sitesi üzerinde daha fazla kontrol sağlayan eklenti aynı zamanda işlemler tamamlandıktan sonra header bölümüne yükleyeceğiniz bir kodu sizlere sunmaktadır. Aşağıda yer alan kodu header.php sayfasına eklemeniz ile birlikte işlemler tamamlanmış olacaktır .
<div id="wptime-plugin-preloader"></div>
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi