Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress Siteyi Google Arama Konsolu'na Ekleme
#1
Siteleri optimize etmek ve Google'daki durumunu takip edebilmek adına Google arama konsoluna eklenmesi gerekmektedir. Google arama konsoluna eklenen bir site, Google'dan gelen aramaların görüntülenmesini kolaylaştıracağı gibi Google'a yönelik yapacağınız çalışmalarda da size bilgiler sağlayacaktır. Bu nedenle WordPress siteyi Google arama konsoluna ekleme rehberini takip ederek bir konsol ekleyebilir ve böylece sitenizden daha fazla verim alabilirsiniz.
Google arama konsolu web site sahiplerinin Google arama sonuçlarındaki varlığına izlemesine yardımcı olan bir online servistir isteyen her bir web sitesi app sitesine bu konsolda ücretsiz olarak ekleyerek takip etme şansına sahiptir. Özellikle Google odaklı olarak çalışan web site sahipleri için büyük bir öneme sahip olan Google arama konsolu detaylı istatistik verileri kapsamlı raporlaması ile da yine yapılacak çalışmalarda yol gösterici olmaktadır.
WordPress Siteyi Google Arama Konsolu'na Ekleme İşlemler
Google arama konsoluna sitenize eklemek için öncelikli olarak web sitesinde oturum açmalısınız.
Giriş yaptıktan sonra site adresinizi yazarak devam etmeli ve sistem tarafından sizlere verilecek olan kodu sitenizin izin ilgili alanlarına dahil etmelisiniz.
Ardından Google bu kodu ile sitenize takip etmeye başlayacak ve verileri Google arama konsolunda işleyecektir.
Kullanıcılara bu konuda bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. özellikle tema değişikliği sonrasında temaya eklenmiş olan kod yok olacağından dolayı yeniden kodun yeni temaya eklenmesi gerekir. Aksi halde koda ulaşamayacak olan Google, veri işlemesini durduracaktır. Insert Headers and Footers gibi WordPress eklentilerini kullanarak da kodunuzu ekleme yöntemini tercih edebilirsiniz. Özellikle teknik anlamda çok fazla bilgisi olmayan kişiler, sitelerine Google'a eklemek adına bu tip eklentilerini kullanarak işlerini kolaylaştırabilir.
Kodu yapıştırdıktan sonra yapılacak son kontrol ile birlikte Google sitenin eklendiğini onaylanacaktır. Bu mesaj görüldüğü taktirde işlemler tamamlanmış olacaktır.
Google arama konsolu ekledikten sonra site haritası gönderme gibi farklı işlemler yapılarak arama konsolundaki ayarlar eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Bu sayede Google arama konsolundan tam verim alınabilmesi ve sistemin doğru bir şekilde kullanılabilmesi mümkün olacaktır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi