Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress'te AdBlock Kullanıcıları Nasıl Tespit Edilir?
#1
WordPress web site sahipleri için özellikle gelir bölümde reklamlar büyük öneme sahiptir. Fakat AdBlock gibi reklam önleyici kullananlara yönelik engellemeleri aşağıdaki adımları takip ederek sizler de yapabilirsiniz.
WordPress AdBlock kullanıcılarını tespit etmek ve onlara yönelik mesajlar yayınlamak istiyorsanız bu konuda çok kısa sürecek işlemler ile hedefinize ulaşmanız mümkün. Özellikle reklamlarınızın kullanıcılar tarafından atlanmasını istemiyorsanız, bu ayarları yapmanız gerekecektir. Zira AdBlock kullanıcılara reklamsız bir deneyim getirirken, reklam gelirlerine dayanan web siteleri içind e büyük bir dezavantaj yaratmaktadır. Yapılan son araştırmalarda internet kullanıcılarının yaklaşık %47'sinde bir reklam engelleme yazılımı olduğu belirtilirken, bu rakamlar siteye giren kişilerin yarısının reklamları görüntülemediğini de göstermektedir. Üstelik mobil cihazlarda da giderek artan bu durumda site sahiplerinin belirli bir strateji izlemesi gerekir. Bu konuda hiçbir şey yapılmaması, pasif yaklaşılması ya da AdBlock kullanıcılarının tamamen site bilgilerine erişmesinin engellenmesi gibi farklı planlar yapılabilir.

WordPress'te AdBlock Kullanıcıları Nasıl Tespit Edilir?

WordPress’te 3 farklı yöntem ile AdBlock kullanıcılarını tespit edebilirsiniz. Bu bakımdan aşağıda yer alan yöntemleri inceleyerek sizin için en uygununu belirleyebilir ve ardından adımları takip ederek de sitenizdeki bu ayarları tamamlayabilirsiniz.

OptinMonster ile AdBlock Kullanıcılarını Tespit Etme

Özel bir servis olarak kullanıma sunulan OptinMonster, WordPress için özel bir eklentiye de sahiptir. Kurulumun ardından WordPress yönetici çubuğunda yer almaya başlayan eklenti, kullanıcıların özel kampanyalar oluşturmasını ve kullanıcıları agresif bir şekilde siteden uzaklaştırarak farklı yönlendirmeler yapılmasını sağlamaktadır. Serviste yer alan farklı şablonlardan bir tanesini seçerek özel bir kampanya belirleyebilir ve ardından sitenize giren ve AdBlock gibi bir eklentiye sahip olan kullanıcılara direkt bu mesajı gösterebilirsiniz.
Yapacağınız özel ayarlamalar ile birlikte etkin hale getirebileceğiniz bu sistem, aynı zamanda farklı ayar ve özel seçenekleri ile de kullanıcı dostu bir yapıdadır.  Kullanıcılar sitede reklam engelleyicisini pasif hale getirerek dilediği gibi sitede gezinmeye başlayabilir.

AdSanity ile AdBlock Kullanıcılarını Tespit Etme

WordPress deki en iyi reklam yönetimi eklentilerinden bir tanesi olan AdSanity reklam engelleme yazılımı kullanan kişileri tespit etmenizi ve web sitemize erişmesini engellemenizi sağlar. Reklam engelleme tespiti gibi ücretli seçenekleri bulunan bu eklentide, WordPress panel üzerinden eklentiyi yüklemeniz yeterli olacaktır. Eklenti kurulumu ve etkinleştirmesi sonrası ise kullanıcılara istediğiniz bir mesajı gösterebilir ve reklam eklentisinin devre dışı bırakılmasını isteyebilirsiniz. Devre dışı bırakma işlemleri eklenti tarafından tespit edildikten sonra ise site içeriklerini erişime izin verilmektedir.

deAdblocker ile AdBlock Kullanıcılarını Tespit Etme

Özellikle ücretsiz bir seçenek arayan kişiler için ön plana çıkan DeAdBlocker, WordPress sistemi ile tamamen uyumludur. Eklenti ekleme bölümünden sisteminize kurabileceğiniz bu özel yazılım ile kullanıcılara özel bir mesaj gönderebilirsiniz. Üstelik ücretsiz olmasına karşın isterseniz sitenin en üst kısmında bildirim çubuğu olarak dilerseniz de ekranda yer alacak bir pop mesajıyla DeAdBlocker bildiriminizi ziyaretçilerinize ulaştırabilirsiniz.
WordPress sistemi için geçerli olan bu üç yöntem de kendine has farklılıklarıyla kullanıcılara sunulmaktadır. Yapacağınız incelemeler ile siteniz ve mevcut planlamalarınıza en uygun olan eklentiyi belirleyerek sitenizde kullanmaya başlayabilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi