Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WordPress'te Otomatik Güncelleme Nasıl Etkinleştirilir
#1
WordPress'te otomatik güncelleme etkinleştirildiğinde yeni güncellemeler otomatik olarak yüklenmektedir. Bu bazı site yöneticileri tarafından istenmeyen bir özellik olsa da çoğu site yöneticisi için de tercih edilen bir yöntem. Peki, WordPress'te Otomatik Güncelleme Nasıl Etkinleştirilir?

WordPress'te Otomatik Güncelleme Özelliğini Açma
WordPress, WordPress 3.7'de (24 Ekim 2013) otomatik güncellemeler özelliğini resmen tanıttı. Bu yenilik ile birlikte isteyenler, güncelleme konusunda tüm yetkiyi WordPress’e bırakabiliyordu. Fakat otomatik güncellemeleri devre dışı bırakma seçeneği de mevcut. Bu bakımdan karar sadece yöneticilere ait. Öte yandan, birden fazla WordPress sitesini yönetiyorsanız, hepsini güncellemek çok zaman alabilir. Bu tip durumlarda kuşkusuz en büyük kolaylık otomatik güncellemeleri açmak olacaktır.

Yöntem 1-  Bir eklenti kullanarak WordPress güncelleştirmelerini etkinleştirme.
Bu yöntem tüm kullanıcılar için daha kolaydır ve önerilir. İlk olarak, Easy Updates Manager eklentisini yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekir. Etkinleştirildikten sonra, eklentiyi ayarlamak için “Güncelleme Seçenekleri” bölümünü ziyaret etmeniz gerekir. 'Otomatik güncellemeler' bölümünün altında 'Özel' seçeneğine tıklayarak, 'Büyük WordPress Sürümleri' gibi seçenekleri inceleyebilir ve kendi programınıza göre hangi güncellemelerin otomatik yükleneceğini seçebilirsiniz. Eklenti ayarlarınızı otomatik olarak kaydedecek ve WordPress sürümlerinin otomatik olarak güncellenmesini sağlayacaktır. Bu eklenti, diğer otomatik güncellemeleri ayarlamanıza veya devre dışı bırakmanıza olanak tanır. 

Yöntem 2 - Elle WordPress güncelleştirmelerini etkinleştirme.
Bu yöntem, WordPress dosyalarınıza kod eklemenizi gerektirir. İlk olarak, sitenizin wp-config.php dosyasına aşağıdaki kod satırını eklemeniz gerekir.
define( 'WP_AUTO_UPDATE_CORE', true );
WordPress siteniz artık yeni bir WordPress sürümü olduğunda, girişinize gerek kalmadan otomatik olarak güncellemeye hazır hale gelecektir. Herhangi bir ek işlem yapmanıza gerek kalmadan, ister kod isterse de eklenti ile sistem ayarlarını yaptıktan sonra her zaman sitenizin güncel kalmasını sağlayabilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi