Neler yeni

Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.

Şimdi kayıt ol

WordPress Seo Nedir?

wordpresstr

Administrator
Yönetici
89
13 Kas 2020
12
SEO, Arama Motoru Optimizasyonu anlamına gelen bir kısaltmadır. Web sitesi sahiplerinin arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak daha fazla trafik elde etmek için kullandıkları bir stratejidir.
Arama motoru optimizasyonu, Google'ı kandırmak veya sistemi oyun oynamakla ilgili değildir. Bu, arama motorlarının web sitenizi bulmasını kolaylaştıran optimize edilmiş kod ve biçimlendirmeye sahip bir web sitesi oluşturmakla ilgilidir.
İnsanlar hakkında yazdığınız konular için web'de arama yaptıklarında, arama motoru için optimize edilmiş içeriğiniz arama sonuçlarında daha yüksek görünecek ve web sitenizi daha fazla kişinin tıklamasıyla karşılaşacaksınız.

SEO neden önemlidir?
Arama motorları çoğu web sitesi için genellikle en büyük trafik kaynağıdır.
Google ve diğer arama motorları, sayfaları arama sonuçlarında uygun şekilde anlamak ve sıralamak için gelişmiş algoritmalar kullanır. Ancak bu algoritmalar mükemmel değildir - içeriğinizin neyle ilgili olduğunu anlamak için yine de yardımınıza ihtiyaçları vardır.
İçeriğiniz optimize edilmemişse, arama motorları onu nasıl sıralayacaklarını bilemez. İnsanlar hakkında yazdığınız konuları aradıklarında, web siteniz arama sonuçlarında görünmeyecek ve tüm bu trafiği kaçıracaksınız.
Tüm işletme sahiplerinin, arama trafiğini en üst düzeye çıkarabilmeleri için web sitelerini arama motoru dostu hale getirmeleri gerçekten önemlidir.

WordPress SEO'nun Temelleri
SEO teknik olabilir, ancak olması gerekmiyor. Sitenizi optimize etmek için birkaç temel SEO ipucunu öğrenmek, web sitenizin trafiğinde gözle görülür bir artış sağlayabilir.
Aşağıdaki teknikleri kullanmak için teknoloji dahisi olmanıza gerek yok. Zaten WordPress kullanıyorsanız, gerekenlere sahipsiniz!
Web sitenizi optimize etmeye başlayalım.
Sitenizin Görünürlük Ayarlarını Kontrol Edin

WordPress, web sitenizi arama motorlarından gizlemek için yerleşik bir seçenekle birlikte gelir. Bu seçeneğin amacı, web siteniz halka açılmadan önce üzerinde çalışmanız için size zaman vermektir.
Ancak bazen bu seçenek yanlışlıkla kontrol edilebilir ve web sitenizi arama motorları tarafından kullanılamaz hale getirir.
Web siteniz arama sonuçlarında görünmüyorsa, yapmanız gereken ilk şey bu seçeneğin işaretlenmemiş olduğundan emin olmaktır.
WordPress sitenizin yönetici alanına giriş yapın ve Ayarlar »Okuma sayfasını ziyaret edin .

13

'Arama Motoru Görünürlüğü' bölümüne gitmeniz ve 'Arama motorlarının bu siteyi dizine eklemesini engelle' seçeneğinin yanındaki kutunun işaretlenmemiş olduğundan emin olmanız gerekir.
Değişikliklerinizi kaydetmek için 'Değişiklikleri Kaydet' düğmesine tıklamayı unutmayın.

WordPress'te SEO Dostu URL Yapılarını Kullanma

SEO dostu kalıcı bağlantı yapısını kullanmak, arama sonuçlarında daha iyi konumlar elde etme şansınızı artırır.
WordPress sitenizin kalıcı bağlantı yapısını nasıl kontrol edebileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Ayarlar »Kalıcı bağlantılar sayfasını ziyaret etmeniz gerekir . Gönderi adı seçeneğini seçin ve ardından ayarlarınızı kaydetmek için 'Değişiklikleri Kaydet' düğmesine tıklayın.

14
 
Son düzenleme:
Üst