Neler yeni

Hoşgeldin Ziyaretçi

Kayıt olarak forumumuzdan dosya indirebilir,bilgi sahibi olabilir,daha iyi bir şekilde yararlanabilirsin.

Şimdi kayıt ol

WordPress'te Nofollow Bağlantıları Nasıl Eklenir?

wordpresstr

Administrator
Yönetici
89
13 Kas 2020
Belki nofollow bağlantılarını duymuşsunuzdur, ancak ne olduklarından veya neden kullanmanız gerektiğinden emin değilsiniz.
Bu yazıda, WordPress'e nofollow bağlantılarını nasıl kolayca ekleyeceğinizi göstereceğiz. Ayrıca nofollow bağlantılarının ne olduğunu ve neden önemli olduklarını da ele alacağız.

Nofollow Bağlantısı nedir?

Bir nofollow bağlantısı, arama motorlarına sayfanızdan bağlantı kurduğunuz diğer web sitesine herhangi bir bağlantı yetkisi vermemelerini söyleyen bir bağlantı türüdür. Rel = ”nofollow” bağlantı özelliğini ekleyerek herhangi bir bağlantıyı nofollow bağlantısına dönüştürebilirsiniz.
Bağlantılar veya geri bağlantılar, önemli bir arama motoru sıralama faktörüdür.
Harici bir web sitesine bağlandığınızda, arama motorları bunu bir sıralama sinyali olarak kabul eder ve yetkinizin küçük bir bölümünü (bağlantı suyu) diğer web sitesine iletirler.

Bazı SEO uzmanları, harici bağlantıları nofollow yapmanın kendi web sitenizin daha üst sıralarda yer almasına yardımcı olabileceğine inanıyor. Ancak durumun böyle olduğu kanıtlanmamıştır.
Not: Bu yılın başlarında Google, arama algoritmasının artık nofollow'u tarama ve dizine ekleme amacıyla bir yönerge yerine ipucu olarak kullandığını duyurdu.

Bir Bağlantının Nofollow olup olmadığı nasıl kontrol edilir?
Tüm nofollow bağlantıları rel="nofollow"HTML özelliğini içerir.
Bir nofollow bağlantısı örneğinin HTML kodu:
1<a href="https://siteadresi.com" rel="nofollow">Google</a>
Nofollow niteliğinin bir web sitesindeki bir bağlantıya eklenip eklenmediğini kontrol etmek için, farenizi o bağlantıya götürmeniz, sağ tıklamanız ve ardından Tarayıcınızda İncele öğesini seçmeniz gerekir.

7

Alternatif olarak, Strike Out Nofollow Links gibi bir Chrome uzantısı da kullanabilirsiniz . Bu, hangi bağlantıların nofollow özelliğine sahip olduğunu anında görmenizi sağlar.

SEO Kullanarak WordPress'e Nofollow Bağlantıları Ekleme

Sitenize nofollow bağlantıları eklemenin en kolay yolu, WordPress için All in One SEO (AIOSEO) eklentisini kullanmaktır. Bu, herhangi bir HTML kodunu düzenlemenize gerek kalmadan nofollow niteliğini eklemenizi sağlar.
AIOSEO eklentisinin ücretsiz veya premium sürümünü kullanabilirsiniz.

Not: AIOSEO'nun ücretsiz sürümünün bağlantısı burada .

Etkinleştirmenin ardından yeni bir sayfa veya gönderi oluşturun ve bağlantınız için bağlantı metnini ekleyin. Ardından, bağlantı metnini seçin ve bağlantı simgesine tıklayın.

8

Bu, bağlantınız için açıp kapatabileceğiniz birkaç seçenek içeren bir kutu açacaktır. "Yeni bir sekmede aç" seçeneğinin yanı sıra "Bağlantıya" nofollow "ekle" seçeneğini de etkinleştirmenizi öneririz.

9

İşiniz bittiğinde, ok düğmesini tıklamanız veya klavyenizde Enter tuşuna basmanız yeterlidir . Bu, nofollow bağlantısını anında sayfanıza veya gönderinize ekler.

Klasik Düzenleyiciye Nofollow Bağlantısı Eklemek için Hepsi Bir Arada SEO Kullanımı

AIOSEO, klasik düzenleyicide kolayca nofollow bağlantıları eklemenize de olanak tanır. Düzenlemek istediğiniz gönderiyi veya sayfayı açmanız yeterlidir.
Ardından, bağlantınız için bir miktar bağlantı metni ekleyin, ardından onu vurgulayın ve bağlantı düğmesini tıklayın. Ardından bağlantınızı girin.
10

Şimdi, bağlantının ayarlarını açmak için dişli simgesine tıklayın. Bundan sonra, bağlantı kurmak için rel = ”nofollow” Ekle kutusunu işaretleyin. Bağlantınızı yeni bir sekmede açılacak şekilde de ayarlamak isteyebilirsiniz. İşiniz bittiğinde Bağlantı Ekle düğmesini tıklayın.

11
 
Üst